Jak zachować młodość? Recepta na długą młodość

0
168
Recepta na długą młodość

Kto z nas by nie chciał zachować na zawsze młodość i piękno? Czy nasza młodość powiązana jest wyłącznie z naszym wiekiem? Nasza metryka nie jest jedynym wyznacznikiem młodości, lecz również inne aspekty, takie jak nasz wygląd, samopoczucie czy podejście do życia. Receptura na długą młodość tkwi w systematycznie powtarzanych, malutkich rytuałach. Ich stosowanie nie wymaga mnóstwa czasu czy ogromnych nakładów finansowych, jest prostsze aniżeli nam się wydaje. Przekonaj się, w czym tkwi sekret dobrego wyglądu i młodości. Zapraszamy do lektury.

Sposoby na wieczną młodość

Jak zachować młodość, jasny umysł oraz witalność sił? Młodość nie jest tylko jednym z etapów życia człowieka, to coś więcej. To na jak długi okres ją zatrzymamy w dużej mierze zależne jest od nas samych – od faktu, w jaki sposób będziemy pielęgnować nasze ciało oraz umysł. Dlatego też, aby jak najdłużej zachować młodość – dobre samopoczucie oraz młody wygląd warto wprowadzić w życiu kilka ważnych zasad i je przestrzegać.

1 zasada – sport to zdrowie, każdy Ci to powie

W zdrowym ciele, zdrowy duch… – doskonałą receptą na młodość jest aktywność fizyczna. Lekarze są zdania, iż codziennie powinniśmy poruszać się minimum 15 minut. Wysiłek fizyczny świetnie poprawia krążenie krwi, daje zastrzyk endorfin oraz poprawia wydolność oddechową. Dodatkowo, warto jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu.

2 zasada – trzymaj dystans i zwolnij

Stres, przemęczenie i problemy dnia codziennego to część życia każdego z nas. Warto nie zadręczać się, nie rozpamiętywać i nie skupiać na czarnowidztwie, głównie w sprawach, na które nie mamy żadnego wpływu. Pokłady wewnętrznego spokoju rewelacyjnie odbiją się na naszym wyglądzie, wpływając również na naszą młodość. Pomoże w tym również zdrowy styl życia, w którym zadbamy o mniejszy stres, zwolnimy szalone codzienne tempo, w jakim żyjemy. Pośpiech, bark czasu i masa problemów to krok do bólów głowy, problemów żołądkowych, rozdrażnienia a nawet nerwicy.

3 zasada – bądź wypoczęty i śpij dobrze

Zadbaj o wypoczynek oraz zdrowy sen. Badania pokazują, iż stres oraz przemęczenie mają ogromny wpływ na powstawanie wolnych rodników, które są przyczyną starzenia się skóry. Zdrowy sen wpływa na dłużej zachować młodość. Wystarczająca ilość snu i wypoczynku, zgodna z potrzebą organizmu to obietnica dobrego samopoczucia, regeneracji organizmu, w tym również skóry.

4 zasada – zachowaj zbilansowaną dietę

Jedz produkty, które są bogate w antyoksydanty i witaminy, gdyż przeciwdziałają one wolnym rodnikom, opóźniając tym samym proces starzenia się. Zrezygnuj z wysokoprzetworzonej żywności, słodzonych napojów czy tłustych potraw, one mają negatywny wpływ na młodość i nasze samopoczucie.

5 zasada – miej pasje i ciesz się życiem

Badania pokazują, iż posiadanie hobby, przyjazny stosunek do świata i otwartość oraz pozwalanie sobie na drobne przyjemności wpływa na jakość naszego życia oraz może je skutecznie wydłużyć. Cieszmy się życiem, realizujmy się w nim – wpłynie to pozytywnie na nasze życie i młodość. Będziemy wtedy bardziej odprężeni, spełnieni i szczęśliwsi. Każde hobby, aktywność, otwartość wobec świata odżywia i ożywia nasze ciało oraz umysł. Stare porzekadło mówi, że człowiek, który ma pasje nigdy się nie starzeje.

6 zasada – mniej racjonalne podejście do używek

W sposób racjonalny podejdź do tematu związanego z używkami. Alkohol, mocna kawa czy papierosy niszczą mikroelementy i witaminy w organizmie człowieka, a tym samym wpływają negatywnie na wolne rodniki. Używki przyczyniają się do przyśpieszenia proces starzenia się, nie tkwi w nich sekret młodości.

7 zasada – zadbaj o prawidłową pielęgnację skóry

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest istotna w zachowaniu pięknego wyglądu i młodości.

Przepis na młodość – zasady codziennej pielęgnacji

Dbanie o młodość zaczyna się w naszej głowie, w naszym podejściu i ma również wiele wspólnego ze zdrowym stylem życia oraz także codzienną pielęgnacją skóry. Sekret młodości to nic innego jak wyrobienie sobie pewnych istotnych nawyków i konsekwentne, systematycznie podążanie za nimi. Przepis na młodość tkwi także w zasadach codziennej pielęgnacji. Co w niej jej niezmiernie ważne?

1 zasada – prawidłowe oczyszczanie skóry

Pierwszy podstawowy krok w zachowaniu pięknego wyglądu i młodości to codzienne oraz dokładne oczyszczenie skóry rano i wieczorem. W tej zasadzie nie chodzi wyłącznie o demakijaż. Podczas oczyszczania skóry człowiek pozbywa się martwego naskórka, nadmiaru sebum, kurzu itp. Zaleca się, aby sięgać po produkty przeznaczone do tego celu, ponieważ dzięki nim zapewnimy skórze właściwej pielęgnacji, takiej, jaką potrzebuje.

2 zasada – odżywienie i nawilżenie poprzez stosowanie kremów, serum itp.

W codziennej pielęgnacji nie można także zapomnieć o prawidłowym nawilżeniu oraz odżywieniu skóry. W tym kroku czas na odżywienie. Dbanie o te elementy jest kluczowe w procesie zachowania młodości.

3 zasada – nocna regeneracja skóry

Sekret młodości to również nocna regeneracja skóry. Postaw na produkty, które mają działanie pobudzające odbudowę elastyny i kolagenu. Elastyna i kolagen działają zbawiennie na cerę, podobnie jak witamina A, witamina E, witamina C koenzym Q10 oraz naturalne substancje aktywne. Są to eliksiry młodości.

4 zasada – regularne stosowanie peelingów

Peeling mechaniczny czy peeling enzymatyczny jest istotny w codzienne pielęgnacji i zachowaniu młodości. Powinien być on wykonywany regularnie, lecz nie codziennie. Ma on za zadanie pozbyć się martwego naskórka, spłycić drobne zmarszczki czy przygotować skórę na dalsze etapy pielęgnacyjne.

5 zasada – pielęgnacja od wewnątrz

W codziennej pielęgnacji skóry istotne jest także regularne nawilżanie od wewnątrz, poprzez picie minimum 2 litrów wody dziennie. Skóra właściwa człowieka składa się bowiem aż z 70% wody, a jego naskórek z 15%. Zaleca się także suplementować preparaty, które osiadają starannie wyselekcjonowane, naturalne składniki aktywne np. zielona herbata, witania ospała czy żeńszeń itp. Naturalne składniki są substancjami, które skutecznie przedłużają młodość.

6 zasada – chroń skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce

Chroń codziennie skórę przed słońcem. Promieniowanie słoneczne nie sprzyja zachowaniu pięknego i młodego wyglądu, gdyż ma wpływ na fotostarzenie. Aby zachować młodość warto stosować odpowiednie preparaty z filtrem UV oraz ograniczyć nadmierną ekspozycję skóry na słońce. Piękniej od słońca, ale z głową!

7 zasada – stymuluj mięśnie ciała, w tym również twarzy

Pamiętaj o codziennej stymulacji mięśni, również mięśni twarzy. Zadbaj, więc o masaż twarzy na przykład podczas aplikacji kosmetyków rano bądź wieczorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj