Efektywne sposoby na zmarszczki mimiczne twarzy

0
144
sposoby na zmarszczki mimiczne twarzy

Twarz każdego człowieka codziennie wyraża wiele, często bardzo skrajnych emocji – od radości, euforii, po smutek, zdziwienie a nawet złość i frustrację. Sekwencje skurczów mięśni twarzy, które powtarzają się regularnie przez dłuższy czas prowadzą do powstania zmarszczek mimicznych – zapisują się one na skórze naszej twarzy, niezależnie od płci. Zmarszczki mimiczne zauważalne są najczęściej w obszarach twarzy, którymi najczęściej poruszamy tj. czoło, nos, usta itp. Oczywiście fakt, w jakim czasie będą one zauważalne oraz cz będą bardzo widoczne zależne jest od wielu czynników, które nakładają się na siebie m.in. uwarunkowań genetycznych, codziennej pielęgnacji skóry czy trybu życiu oraz codziennych przyzwyczajeń, a także ekspresji naszej twarzy. Jak skutecznie chronić się przed ich powstawaniem oraz jeśli już istnieją, w jaki sposób efektywnie walczyć ze zmarszczkami mimicznymi? Jakie kosmetyki na zmarszczki mimiczne stosować? W mniejszym artykule odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania dotyczące zmarszczek mimicznych twarzy.

Zmarszczki mimiczne – podstawowe informacje

Wiele osób zadaje sobie pytanie: co to są zmarszczki mimiczne i jak powstają? Zmarszczki mimiczne według literatury są widocznymi na powierzchni skóry człowieka bruzdami tj. śladami, zagłębieniami powstającymi w skutek skurczy mięśni twarzy tj. mimiki. Obserwuje się je zarówno u płci żeńskiej, jak i męskiej. Trudno jednoznacznie określić wiek ich powstawania, gdyż wpływ na to ma wiele czynników. Zmarszczki mimiczne na twarz człowieka powstają najczęściej z dwóch głównych powodów. Pierwszy czynnik ich powstawania dotyczy wspomnianych już emocji, które wyrażane są w sposób naturalny poprzez mimikę każdego człowieka. Drugi czynnik natomiast związany jest z naturalnym procesem starzenia się skóry. Wraz z upływem czasu i wiekiem skóra każdego człowieka zaczyna wytwarzać coraz mniejszą ilość elastyny oraz kolagenu, które są bardzo istotne, gdyż są one odpowiedzialne za elastyczność oraz prawidłową sprężystość skóry. Im człowiek ma więcej lat, tym w skórze zauważalne jest obniżenie poziomu tych substancji, co skutkuje również obniżeniem poziomu utrzymującego nawilżenie kwasu hialuronowego. Niestety, sprzyja to pogłębianiu zmarszczek mimicznych na twarzy. Do czynników równie ważnych, mających realny wpływ na zmarszczki mimiczne zalicza się także uwarunkowania genetyczne, czynniki zewnętrzne, sposób życia (dieta, używki itp.) oraz codzienny sposób pielęgnacji skóry. Gdzie najczęściej zaobserwować zmarszczki mimiczne na twarzy? Według kosmetologów każda osoba posiada nawet do kilkudziesięciu mięśni mimicznych na twarzy, które tworzą miejsca szczególnie narażone na powstanie zmarszczek mimicznych. Najszybciej zaobserwować można na twarzy zmarszczki mimiczne na czole, zmarszczki mimiczne wokół ust, zmarszczki mimiczne po oczami i wokół nosa tzw. kurze łapki oraz zmarszczki mimiczne na policzkach.

Skuteczne sposoby na zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne traktowane są przez społeczeństwo jako zapis codziennych emocji, wzruszeń oraz trosk człowieka. Obok wyżej wymienionych czynników, które wpływają na ich powstawanie, realny wpływ mają również nasze codzienne nawyki, styl życia oraz codzienna pielęgnacja skóry twarzy wraz z prawidłową profilaktyka przeciwstarzeniowom, która skutecznie może opóźnić proces starzenia się skóry. Bardzo istotny aspekt stanowi w tej kwestii świadoma oraz prawidłowa, jak i codzienna pielęgnacja skóry – znaczenie bardzo duże odgrywają więc właściwe kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Dodatkowo, nie wolno zapominać o prawidłowym stylu życia oraz zbilansowanej, zdrowej diecie. Na skórę twarzy bardzo negatywny wpływ ma mocno przetworzona żywność oraz konserwanty, jak i cukier. Dieta człowieka powinna zawierać dużą ilość produktów, które mają duży potencjał antyoksydacyjny tj. warzywa oraz owoce. Używki tj. palenie tytoniu, spożywanie alkoholu czy siedzący tryb życia także wpływają bardzo niekorzystnie na stan skóry człowieka oraz cały organizm. Czynniki zewnętrzne również mają realny wpływ na zmarszczki mimiczne. Należy zniwelować nadmierną ekspozycje na słońce, mróz, wiatr czy dużą zmianę temperatury w krótkim czasie (ciepło-zimno). Dodatkowo, ważna jest odpowiednie zabezpieczenie przeciwsłoneczne – zaleca się prawidłową ochronę przeciwsłoneczną oraz noszenie okularów przeciwsłonecznych. Noszenie okularów ogranicza skurcze mięśni twarzy, głównie w górnych partiach twarzy. Promieniowanie słoneczne (UVA oraz UVB) przyczynia się w sposób istotny do powstania zmarszczek mimicznych na twarzy (dodatkowo, uszkadza kolagen oraz elastynę przez co skóra człowieka traci swoją sprężystość).

Kosmetyki na zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne twarzy są zmarszczkami, które jako pierwsze są zauważalne na skórze człowieka i tym samym, stanowią one jeden z pierwszych symptomów procesu starzenia się skóry. Niestety, dotychczas nie wymyślono żadnego cudownego eliksiru młodości, który całkowicie zahamowałby postępujące starzenie się skóry. Warto jednak podkreślić, że wiele kosmetyków odmładzających tj. kosmetyków przeciwzmarszczkowych, systematycznie stosowanych oraz naturalnych, może skutecznie i efektywnie spowolnić proces starzenia się skóry oraz zniwelować widoczność powstałych już zmarszczek mimicznych. Po naturalne kosmetyki przeciwzmarszczkowe warto sięgnąć już po ukończeniu 25-30 roku życia. Znaczna część kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej twierdzi, iż kluczem do młodego oraz pięknego wyglądu wcale nie są zabiegi medycyny estetycznej np. botoks czy wypełniacze, lecz właściwa, świadoma oraz dobra profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Istota walki ze zmarszczkami mimicznymi tkwi w prawidłowej, regularnej pielęgnacji oraz co znaczące, w stosowaniu wysokowyspecjalizowanych naturalnych kosmetyków. Kosmetyki przeciwzmarszczkowe mają zdolności pobudzające skórę do regeneracji, wygładzają oraz napinają skórę. Sprawiają one, że zmarszczki mimiczne zostają skutecznie spłycone a skóra staje się promienna, wygląda młodziej, zdrowiej. Posiadają one działanie niwelujące zmarszczki mimiczne oraz hamujące proces starzenia się skóry twarzy, ujędrniają oraz powstrzymają od wiotczenia skóry. Ponadto, naturalne kosmetyki nie zawierają silikonów, parabenów oraz innych środków petrochemicznych, co powoduje, iż skóra nie jest przesuszona, podrażniona. Uznawane są one za prawdziwą skarbnice składników aktywnych, które oparte są na silnie skoncentrowanej mocy ekologicznych ekstraktów, głównie pochodzenia roślinnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj