Strona głównaInneSportĆwiczenia dla kobiet na piękne i smukłe ciało

Ćwiczenia dla kobiet na piękne i smukłe ciało

Jakie ćwiczenia dla kobiet są najskuteczniejsze? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć mnóstwo osób – głównie kobiet oraz trenerów personalnych. Badania pokazują, iż podobnie jak w przypadku dietyćwiczenia dla kobiet powinny być również dobrane indywidualnie. Każda kobieta pragnie pięknego oraz smukłego ciała, pragnie czuć się atrakcyjna. Aby, osiągnąć te cele warto prowadzić zdrowy styl życia – zadbać o odpowiednie ćwiczenia dla kobiet oraz racjonalnie się odżywiać.

Ćwiczenia dla kobiet w domu

Jeśli nie jesteś zwolenniczkom siłowni bądź nie dysponujesz zbyt dużą ilością wolnego czasu a chcesz zadbać o swoją kondycję i wysmuklić ciało, wykonuj ćwiczenia dla kobiet w domu. Ćwiczenia dla kobiet w warunkach domowych mogą przynieść równie spektakularne i efektowne rezultaty, jak te ćwiczenia wykonywane w nowoczesnych siłowniach czy klubach fitness. Do domowych treningów niepotrzebny jest specjalistyczny sprzęt, wystarczy strój sportowy, mata do ćwiczeń i dużo motywacji. Ważne jest, aby każde ćwiczenia dla kobiet w domu poprzedzała rozgrzewka, a ich zakończenie wiązało się z rozluźnieniem i rozciąganiem mięśni. Podpowiadamy, iż podczas treningu dużą rolę odgrywa odpowiednio dobrana muzyka do ćwiczeń. Dzięki niej bardziej się zmotywujemy oraz przetrwamy nawet najtrudniejsze momenty. Poniżej przedstawiamy ćwiczenia dla kobiet w domu, które z powodzeniem może wykonywać każdy!

 • Brzuszki – brzuszki uznawane są za intensywne ćwiczenia dla kobiet, polecane na wszystkie partie mięśni brzucha. Ich wykonywanie nie jest wcale proste, lecz przynosi super efekty. Kładziemy się na plecach, następnie wyprostowane ręce wyciągamy nad głową. Kolejny krok to uniesienie wyprostowanych rąk i nóg w górę, tak by z boku ciało przypominało literę V. Brzuszki, jako jedną z propozycji ćwiczeń dla kobiet wykonujemy 10 razy. Przypominamy, iż należy zadbać o lędźwiowy odcinek kręgosłupa w czasie treningu. Musi on przylegać do maty.
 • Przysiady – przysiady to doskonałe ćwiczenia dla kobiet chcących zadbać o swoje pośladki i uda. Nogi ustawiamy na szerokości swoich bioder, następnie napinany brzuch przy jednocześnie wyprostowanych plecach. Jeśli osiągniemy opisaną pozycję, przychodzi czas na przysiad. To ćwiczenie powtarzamy 20 razy. Podczas przysiadów pamiętajmy, żeby nasze kolana nie przekroczyły linii placów u stóp oraz żeby to ćwiczenie nie wykonywać na palcach.
 • Deska, czyli plank – na pierwszy rzut oka to ćwiczenie dla kobiet wygląda dość niepozornie. Nic bardziej mylnego! Deska, czyli plank angażuje prawie wszystkie mięśnie ludzkiego ciała. Wykonując takie ćwiczenia dla kobiet, należy przyjąć pozycję jak do pompek – oprzeć się na przedramionach oraz na palcach, następnie napiąć brzuch. Należy pamiętać, że plecy, biodra oraz głowa muszą pozostawać w linii prostej. To bardzo istotne podczas treningu, żeby biodra nie były uniesione ani nie opadały. Kolejny krok to utrzymywanie takiej pozycji jak najdłużej – najlepiej zacząć od 20 sekund, aby codziennie zwiększać czas wykonywania tego ćwiczenia.
 • Pompki na kolanach – to ćwiczenia dla kobiet, które chcą wykonać trening mięśni klatki piersiowej. Wykonując trening musimy przyjąć pozycję, gdzie oprzemy swój ciężar na dłoniach oraz kolanach. Następnie dłonie uginamy w taki sposób, aby zbliżyć tułów do maty, po czym go oddalić (odpowiednio zginając i prostując łokcie). Najlepiej wykonać minimum 15 powtórzeń.

Ćwiczenia dla kobiet z obciążeniem

Ćwiczenia dla kobiet z obciążeniem to kolejna propozycja treningu domowego mogącą przynieść zadowalające efekty. Do tego typu ćwiczeń potrzebujemy małe, maksymalnie dwukilogramowe obciążenie (np. hantle, butelka wody itp.), którymi wykonamy wiele powtórzeń. Ćwiczenia dla kobiet z obciążeniem, jak już wspomniano są skuteczne – angażują głównie ręce, a smukłe ramiona u kobiety to duża zaleta. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji ćwiczeń dla kobiet z obciążeniem.

 • Wyciskanie francuskie – wyciskanie francuskie to idealne ćwiczenia dla kobiet, które nie chcą być posiadaczkami wiotkiej skóry na ramionach. Jest to trening głównie ukierunkowany na tricepsy (dokładniej trzech głów tricepsów: bocznej, przyśrodkowej oraz długiej). Podczas ćwiczenia bierzemy obciążenie w ręce i kładziemy się na macie lub ławeczce. Prostujemy ręce z obciążeniem a następnie uginamy ręce w stawach łokciowych i opuszczamy obciążenie do czoła bądź za głowę. Pamiętajmy, że powinniśmy się ograniczyć tylko do ruchu przedramion. Kolejny krok polega na odwróceniu ruchu i poprowadzeniu obciążenia do góry po tym samym wyznaczonym torze.
 • Zakroki lub wykroki – ćwiczenia dla kobiet, które doskonale angażują pracę mięśni pośladków, ud, łydek oraz rąk. Trzymając w rękach obciążenie wykonujemy wykroki lub zakroki.
 • Uginanie przedramion – unoszenie przedramion to klasyczne ćwiczenia dla kobiet, które idealnie wpływają na bicepsy.
 • Pozycja pompki z jednoczesną rotacją tułowia – trening ten należy do intensywnych ćwiczeń dla kobiet, który angażuje mięśnie całego ciała. Ustawiamy się w pozycji jak do pompek, następnie chwytamy w jedną dłoń obciążenie i unosimy rękę nad głowę, następnie wykonujemy rotację tułowia.

Ćwiczenia dla kobiet na siłowni

Jeśli posiadasz czas, ochotę i możliwość, żeby skorzystać z szerokiej oferty nowoczesnych siłowni lub klubów fitness to warto to wykorzystać. Niezaprzeczalne jest, że dzięki dużej ilości różnorodnym sprzętom oraz licznym zajęciom, a czasami również uwagom trenera personalnego, ćwiczenia dla kobiet na siłowni są o wiele bardziej urozmaicone i profesjonalne. Przed wykonaniem jakiegokolwiek ćwiczenia dla kobiet warto poprosić o instruktaż trenera. Należy również pamiętać, przed wykonaniem treningu właściwego o rozgrzewce oraz rozciąganiu.

 • Martwy ciąg – jest to doskonałe ćwiczenie dla kobiet na siłowni, które angażuje wszystkie mięśnie całego ciała.
 • Wiosłowanie sztangą – nazwa ćwiczenia brzmi troszkę męsko i wiele kobiet obawia się wykonywania tego ćwiczenia dla kobiet. Prawidłowo wykonany trening nie rozbuduje mięśni, lecz pomoże w ujędrnieniu biustu.
 • Przysiady bułgarskie – świetne ćwiczenia dla kobiet na piękne i jędrne pośladki, uda i łydki.
 • Kettlebell swing – kolejne ćwiczenie dla kobiet, które przynieść może spektakularne efekty – angażuje mięsie całego ciała.
redakcja
redakcjahttps://rozkwitaj.pl/
Rozkwitaj.pl - portal stworzony z myślą o kobietach chcących więcej i bardziej! Miejsce, gdzie możecie znaleźć inspirację, zdobyć wiedzę lub po prostu się zrelaksować. Zdrowie i uroda, rozwój osobisty, dieta czy psychologia – to tylko niektóre z działów na naszej stronie. Zapraszamy do lektury naszego portalu dla kobiet!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments